ASFL1-12.288MHZ-LCS-T
Manufacturer:
Abracon Corporation
Mfr.Part #:
ASFL1-12.288MHZ-LCS-T
Datasheet:
Description:
Oscillators SMD5032-4P SMD/SMT XO (Standard) 12.288 MHz
ParameterValue
Height - Seated (Max)1.3 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Frequency12.288 MHz
Frequency Stability25 ppm
Load Capacitance15 pF
TypeXO (Standard)
Operating Supply Voltage3.3 V
Supply Current15 mA
Output FormatHCMOS, TTL
Absolute Pull Range (APR)±50 ppm